Drenaż limfatyczny

Dla kogo przeznaczony jest drenaż limfatyczny?

Zabieg idealny dla kobiet po ciąży oraz dla osób, które pragną w skuteczny i mało inwazyjny sposób poprawić jędrność i nawilżenie skóry, a także pozbyć się drobnych zmarszczek. Zabieg drenażu limfatycznego ma za zadanie usunięcie zbędnych produktów przemiany materii, a także oczyścić cały organizm. Pomaga wyeliminować nieestetyczny cellulit i poprawić kondycję nóg. Drenaż limfatyczny można stosować także na twarzy. Często poprzedza on zabieg peelingu skóry. Również przygotowuje skórę, do zastosowania wypełniaczy oraz przed i po zabiegach chirurgicznych.

malaklinika-oferta

Na czym polega zabieg?

Manualny drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczniczych, w której poprzez zastosowanie odpowiednich technik masażysta ma wpływ na układ krążenia pacjenta. Masaż ten polega na mechanicznym przepchnięciu chłonki z naczyń obwodowych w kierunku ujść żylnych.

Efekty, korzyści

Masaż odprowadza produkty metabolizmu przenoszone przez limfę, efektem czego jest lepiej ukrwiona skóra, tkanki są dotlenione, a mięśnie rozluźnione. Efekty zabiegu zauważalne są już po pierwszym drenażu. Poprawione zostaję ukrwienie, dotlenienie i odżywienie komórek ciała. Przy okazji zabieg działa odprężająco i relaksująco na cały organizm.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu jest skóra ze skłonnością do pękających naczynek.

Czas trwania

Szacunkowy czas zabiegu wynosi ok. 30-40 min

Leave a comment