Mezoterapia

Zabieg mezoterapii igłowej polega na śródskórnych wstrzyknięciach specjalnie dobranych do rodzaju skóry i jej wymagań aktywnych substancji.

Zapobiega on starzeniu się skóry, poprawia mikrokrążenie, jej elastyczność i strukturę. Mezoterapia igłowa to najlepsza metoda na zachowanie młodego wyglądu bez uciekania się do bardziej inwazyjnych sposobów. Najlepsze rezultaty przynosi seria kilku zabiegów.

Zastosowanie mezoterapii jest skuteczne w bardzo wielu przypadkach; począwszy od zabiegów na twarz, poprzez ciało, aż do skóry głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich preparatów pozwala na skuteczna redukcję zmarszczek, nawadnia i ujędrnia skórę twarzy, poprawia jej napięcie i ogólną kondycję.  Mezoterapię stosuje się również w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także łysienia.

To idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, bez pomocy lekarza chirurga. Stosuje się go zarówno na pierwsze oznaki starzenia, jak i bardziej zaawansowane zmarszczki.

Do mezoterapii nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Po wykluczeniu przeciwwskazań, do których należy m.in. ciąża, cukrzyca czy opryszczka, można umówić się na zabieg.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczany jest indywidualnie dobrany do kondycji skóry preparat. Skóra na ok. 20-30 minut przed zabiegiem zostaje znieczulona specjalnym kremem.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie ślady przekłuć (nie większe niż po standardowym zastrzyku) i może pojawić się delikatny obrzęk.  Nie uniemożliwia to naszych normalnych codziennych czynności.