Manicure japoński w skrócie

Nazwa manicure japoński nie jest przypadkowa. Faktycznie bowiem korzenie zabiegu wywodzą się z kraju kwitnącej wiśni. Już 400 lat temu japońskie arystokratki odkryły manicure, który sprawiał, że ich paznokcie były nie tylko zdrowe i mocne, ale również wyjątkowo błyszczące. Zabieg wzmacniał naturalną płytkę paznokcia, uszczelniał ją i zasilał w składniki mineralne. Dziś zabieg jest już dostępny w Polsce, a co więcej staje się on coraz bardziej popularny.

Japoński manicure zalecany jest szczególnie osobom, których paznokcie są łamliwe, kruche, rozdwajające się lub mają porowatą strukturę. Do tego typu manicure używa się preparatów, które zawierają witaminy A+E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego.

Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Zabezpiecza się ją wcierając puder, którego zadaniem jest uniemożliwienie spłukania składników zawartych w paście. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny połysk, który utrzymuje się na płytce paznokcia około dwóch tygodni.

Przeciwskazania

Manicure japoński nie może być wykonywany bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci, nieistotne czy były to paznokcie żelowe, czy akrylowe. Po zdjęciu tipsów manicure japoński nie będzie zbyt przyjemny, ponieważ płytka paznokcia jest zbyt cienka.

  • Czas trwania zabiegu: ok. 30 min.
  • Koszt: 40zł
  • Sesje: 3 do 4 w odstępach dwutygodniowych
  • Efekt: wzmocnione i odżywione (m.in. witaminy A + E, pyłek pszczeli, krzemionka z morza japońskiego, keratyna) paznokcie o pięknym różowym połysku